Projekty edukacyjne aktualnie realizowane w PCKUiP

 

WYJAZD ZAWODOWO-POZNAWCZY TECHNIKÓW ELEKTRYKÓW I ELEKTRONIKÓW DO ZAKŁADU ZAMEL W PSZCZYNIE

Cztery koła naszego Przewoźnika, 6 czerwca 2017 roku przywiozły grupę młodzieży techników elektryków CKU i P do Pszczyny. To nasza kolejna wizyta naukowa, której celem jest poznanie produkcji zakładów z branży elektrotechnicznej. ZAMEL CET jest polską, rodzinną grupą kapitałową z siedzibą w Pszczynie. Od 20 lat działa na rynku branży elektrotechnicznej, dynamicznie się rozwijając.

Oferta firmy obejmuje 8 grup produktowych: SUNDI – dzwonki i gongi, ENTRA – systemy domofonowe, CET – przewody, EXTA – automatykę budynkową, ETERO – bezprzewodowe systemy przywoławcze, GARDI – alarmy bezprzewodowe, YNSTA – wyroby elektroinstalacyjne, oraz STIRO – urządzenia zdalnego sterowania.

Podstawą ich działania jest zapewnienie najwyższej jakości produktów i standardu obsługi klienta. Jakością, ceną i nowoczesnym wzornictwem produktów wygrywają z silnymi konkurentami zagranicznymi, promując jednocześnie polskie produkty i nasz rodzimy kapitał za granicą.

Przedstawiciel zakładu, oprowadził naszą grupę po poszczególnych działach produkcji elektrotechniki użytkowej. Potem naszych uczniów, zainteresowano szkoleniem z systemu EXTA FREE i EXTA LIFE. Jest to propozycja bezprzewodowego (radiowego) systemu sterowania pracą urządzeń elektrycznych w instalacjach domowych, biurowych i częściowo przemysłowych. System obejmuje grupę współpracujących ze sobą urządzeń, pracujących na częstotliwości radiowej 868 MHz, pogrupowanych ze względu na rodzaj działania,na nadajniki, odbiorniki, akcesoria oraz wyłączniki zdalne. Nasi technicy, z dużym zainteresowaniem odebrali wizytę w ZAMEL-u, i dodatkowo uczestnictwo w procesie produkcyjnym. Całość naszego przedsięwzięcia, to realizacja projektu "Zagłębiowskie kroki ku przyszłości" organizacja wyjazdów zawodowo-poznawczych dla uczniów.

Dodatkowym atutem była cudowna pogoda, która towarzyszyła nam w dzisiejszej wyprawie.

Janusz Martynowicz