Projekty edukacyjne aktualnie realizowane w PCKUiP

 

Projekt „KRÓLOWA DYNIA W KUCHNI 2017” zakończony

23 listopada 2017 roku w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego nastąpiło podsumowanie realizacji projektu „Królowa dynia w kuchni 2017”.

Do projektu przystąpiła młodzież z II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych z ZSTU w Będzinie, którzy w naszym Centrum uczą się praktycznej nauki zawodu.

Założeniem projektu było :
• rozwijanie i pobudzanie wrażliwości kulinarnej uczniów;
• wdrażanie do produkcji potraw i napojów surowców mało popularnych;
• promowanie samodzielności w pracy i podejmowaniu decyzji.

W podsumowaniu tegorocznego konkursu brali udział zaproszeni goście: Starosta Powiatu Będzińskiego Pan Arkadiusz Watoła, Naczelnik Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego Pani Renata Zmarzlińska –Kulik, przedstawiciel Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego Pani Ewa Fendrych, Dyrektor ZSTU Pani Halina Mieszczanin.

Uroczystego rozkrojenia dyni dokonała Dyrektor PCKUiP w Będzinie Pani Krystyna Jasińska. Uczniowie w ciągu 180 minut mieli za zadanie przygotować potrawę, podać odpowiednio udekorowane 3 porcje potrawy i posprzątać swoje stanowisko pracy. Rodzaj potrawy i dobór składników zależał wyłącznie od pomysłowości ucznia.

W wyniku zmagań konkursowych jury nagrodziło uczestników dyplomami i nagrodami rzeczowymi w trzech kategoriach:

* Kategoria „Poezja smaku potrawy” nagroda dla Julii Lis za kotleciki z dyni, kaszy jaglanej i szpinaku z dipem czosnkowym
* Kategoria II „Najlepsze wrażenia estetyczne podanej potrawy” nagroda dla Wiktorii Wardy za mufiny z dyni z kremem dyniowym.
* Kategoria III „Najlepszy organizator pracy” nagrody dla Zuzanny Bączek za pracę przy przygotowaniu zupy krem z dyni oraz Klaudii Bernaś za pracę przy gotowaniu gulaszu z dyni i jesiennych warzyw.

Inne ciekawe potrawy to: budyń z dyni z dipem jagodowym Wojciecha Bąbika, potrawka z dyni z dodatkiem kurczaka Darii Tomczyk i pikantne naleśniki z sosem ziołowym Kacpra Niciarza.
Projekt był realizowany pod przewodnictwem nauczycieli Marii Gocyły i Patrycji Turoń - Rajkowskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.