Projekty edukacyjne aktualnie realizowane w PCKUiP

 

Pokazy technologii cięcia, szlifowania i polerowania

W dniu 6 czerwca 2017 r. z inicjatywy Pani Dyrektor Krystyny Jasińskiej przed budynek CKP przy ul. Krasickiego zajechał minibus prezentacyjny firmy PFERD-VSM Sp. z o.o.  Na wyposażeniu busa znajdowały się nowoczesne narzędzia i akcesoria wykorzystywane w technologii cięcia, szlifowania, frezowania i polerowania. W pierwszej kolejności uczniowie odbywający zajęcia praktyczne w naszym Centrum wraz z nauczycielami zapoznali się z wyposażeniem technicznym, narzędziami i akcesoriami oraz poznali możliwości ich wykorzystania w poszczególnych procesach technologicznych.

Następnie dzięki uprzejmości pracowników PFERD-VSM mieli możliwość zobaczenia w warunkach warsztatowych technikę pracy z elektronarzędziami i wykorzystanie poszczególnych akcesoriów do cięcia, szlifowania i polerowania. Dosłownie w ciągu minut niepozorny stary kątownik został przecięty, wyczyszczony i wypolerowany do efektu lustra. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem szybkości wykonanej pracy, wygody pracownika i jakości efektu końcowego. 

To był znakomity przykład na to, że wykwalifikowany pracownik wyposażony w odpowiedniej jakości narzędzia jest w stanie w krótkim czasie wykonać znakomitą pracę. Fotorelacja z pokazów w galerii zdjęć.