Projekty edukacyjne aktualnie realizowane w PCKUiP

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Każdego roku Dzień Edukacji Narodowej jest okazją, by zwrócić uwagę na wyczerpującą i pełną zaangażowania pracę nauczycieli i pedagogów, tak ważną dla całego społeczeństwa, bo przecież wpływającą na kolejne pokolenia młodych Polaków. Nauczyciele Powiatu Będzińskiego obchodzili swoje święto w poniedziałek 15 października, będąc nie tylko adresatami mnóstwa życzeń i słów wdzięczności, ale również odbierając za znakomite wypełnianie swoich obowiązków wyróżnienia i nagrody.

Tegoroczny Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej odbył się w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie. Gospodarzem uroczystości był Starosta Będziński – Arkadiusz Watoła. Obok dyrektorów powiatowych placówek, nauczycieli i pedagogów w uroczystości udział wzięli zagłębiowscy parlamentarzyści – Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Poseł na Sejm RP Ewa Malik oraz Senator RP Arkadiusz Grabowski, przekazując nauczycielom gratulacje i wyrazy uznania. Obecni byli również Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Mateusz Drożdżowski, Zarząd Powiatu oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty i Rozwoju Społecznego Dorota Kowalik.

Przybyłych na uroczystość przywitał Starosta Będziński, który podkreślił, jak ważna jest rola nauczycieli w kształtowaniu talentów i postaw młodych ludzi. Głos zabrali również parlamentarzyści. Następnie wyświetlono nagranie od Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, która wyraziła w nim słowa uznania dla nauczycieli i pracowników oświaty. Centralnym punktem poniedziałkowej uroczystości było uhonorowanie pracy pedagogów Powiatu nagrodami i wyróżnieniami. Swoje wyróżnienia wręczył Starosta Będziński. Nagrodę Starosty w tym roku w naszej jednostce otrzymała Maria Gocyła - nauczyciel PCKUiP w Będzinie.

Kolejną część gali stanowiły Nagrody Dyrektorów powiatowych szkół i ośrodków. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

Gratulacje wręczyła Agata Sukiennik. Uhonorowani nauczyciele to: Agata Sukiennik, Paweł  Barcik, Ewa Hurnik, Ewa Kozioł, Patrycja Turoń-Rajkowska, Barbara Koźlińska, Arkadiusz Hirszberg Administracja i obsługa: Milena Merta, Agnieszka Kulawiak, Jadwiga Skibińska, Arkadiusz Wykręt.

Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie z klas gastronomicznych uczący się w PCKUiP praktycznej nauki zawodu  mieli przyjemność obsługiwać przygotowaną uroczystość.