Projekty edukacyjne aktualnie realizowane w PCKUiP

 

RODO w PCKUiP - klauzula informacyjna

W związku z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L z 04.05.2016 r., Nr 119, s. 1) informujemy, iż:

OGŁOSZENIE

Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Będzinie zatrudni od 12 marca 2018 r. sprzątaczkę na ½ etatu. Dokumenty należy składać w sekretariacie PCKUiP ul. Promyka 26, 42-500 Będzin lub pocztą elektroniczną na adres ckp.bn@interia.pl w terminie do 05.03.2018 r.

Oferta współpracy

Szanowni Państwo!
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z PCKUiP w Będzinie w zakresie:
• wynajmu sal dydaktycznych, pracowni specjalistycznych lub sali gimnastycznej,
• wynajęcia powierzchni reklamowej na budynku lub ogrodzeniu placówki,
• wykupieniem miejsca pod baner na naszej stronie www
prosimy o kontakt z Sekretariatem Centrum:
tel. 32 290 12 43 e-mail: sekretariat@ckp.bedzin.pl

Powiatowy Dzień Dla Rodziny

W niedzielę 17 czerwca br. na obiektach sportowych III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida oraz Specjalnego Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego w Będzinie odbył się piąty Wielopokoleniowy festyn plenerowy „Dzień dla rodziny” organizowany przez Powiat Będziński. Mieszkańców powiatu i okolic powitał Starosta Będziński Arkadiusz Watoła. Na festynie obecny był również Senator RP Arkadiusz Grabowski, radni powiatowi i miejscy, dyrektorzy placówek oświatowych oraz przedstawiciele stowarzyszeń z terenu powiatu.

Informacja oraz link do rządowego programu "Dobry Start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.
Poniżej zamieszczamy link do rządowego programu „Dobry Start”

Piknik ekologiczny

W słoneczne przedpołudnie, 5 czerwca br. młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu będzińskiego wzięła udział w Powiatowych Obchodach Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska. Polegały one na sprzątaniu będzińskiego odcinka Bulwarów Czarnej Przemszy: pomiędzy ulicą Słowiańską a ul. Ignacego Krasickiego oraz pomiędzy ulicą Józefa Piłsudskiego a ul. Krasickiego. Finał akcji miał miejsce na terenie Parku Ekologicznego przy Ośrodku Edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie.

Wycieczka zawodowa

Szkoła wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i chcąc jak najlepiej przygotować swoich absolwentów do oczekiwań przyszłych pracodawców, zrealizowała dla uczniów klasy 3 ZSZ kucharz wycieczkę zawodową do Hotelu Szafran w Czeladzi. Wizyta w hotelu miała umożliwić uczniom zapoznanie się z nowymi trendami stosowanymi w  gastronomii. Młodzież oprowadzona została po części restauracyjnej hotelu, przedstawiono im układ funkcjonalny zaplecza kuchennego. Pan Paweł Śmiglewicz, szef kuchni, zaprezentował uczniom nowe techniki kulinarne oraz sposoby podawania potraw.

Strony